عزیز ویسی

1
1

عزیز ویسی فرزند متاع میرزاییه در سال 1967میلادی ، 1345 هجری شمسی در روستای (درنه سلاسی باوه) از توابع استان کرمانشاه شهرستان جوانرود به دنیا آمدم. تا سن 10 سالگی در همین روستا با خانواده ام زندگی می کردم. سپس به شهر جوانرود رفتیم و تا حالا نیز در آنجا سکونت دارم.

دارای چهار فرزند به نام های (سهند، سروه، سوما وسونیا) هستم.

عزیز ویسی (به ناوه ندی: ئه زیز وه یسی)، (به کردی: Aziz Weisi)، خواننده کرد اهل جوانرود کرمانشاه است. عزیز ویسی مشهور به عزیزی متا تا سن 10 سالگی در روستای درنه در شهرستان ثلاث باباجانی سکونت داشت و سپس به شهرستان جوانرود آمد. وی سالهاست که مشغول کارهای هنری می‌باشد و در طول کار هنریش ۴۲ کاست و چندین آلبوم و کنسرت در ایران از جمله شهرهای (تهران. کرمانشاه. کردستان) اجرا نموده‌ است. وی همچنین هر ساله کنسرت‌هایی را در کشورهای اروپایی از جمله انگلیس هلند و… اجرا می‌کند که مورد توجه عامه مردم جهان است؛ به دلیل سبک اجرا طرفداران بسیاری در میان فارس زبانان و حتی کشورهای دیگر دارد…

 

آلبوم‌ها

عزیز ویسی ، مدت 22 سال است که مشغول کار هنری خوانندگی است. همچنین دارای چندین البوم از جمله:

  1. ۲۰۰۶ (به مو)
  2. ۲۰۰۷ (سهند)
  3. ۲۰۰۸ (سوما)
  4. ۲۰۰۹ (دیلان)
  5. ۲۰۱۰ (سه ما)
  6. ۲۰۱1 (…)
  7. ۲۰۱۲ (هرزانه)
  8. ۲۰۱۳ (نوروز)

کنسرت های عزیز ویسی

عزیز ویسی، کنسرت های مختلفی از شهرهای استان در ایران از جمله استان های (کرمانشاه، تهران، کردستان و شهرهای مریوان، سنندج، سقزه ، بانه، سرپل ذهاب و غیره) و همچنین کشورهای اروپایی از جمله (انگلیس، المان، اتریش ،سوئد، عراق، فرانسه) و کردستان عراق داشته است.

آلبومهای عزیز ویسی

عزیز ویسیفول آلبوم

موزیک ویدیوهای عزیز ویسی

عزیز ویسیکچی جوانرو